STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ATENY I PELOPONEZ - KOLEBKA EUROPY

Cykl spotkań z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi

Ateny i Peloponez - kolebka Europy

Sobota, 27 kwietnia 2024 r., godz. 15.00

W Atenach każdy zakątek skrywa w sobie niezwykłą opowieść, harmonia starożytnej architektury pozwala uspokoić rozedrgany umysł, a harmider śródmieścia daje poczuć rytm południowego miasta. Czyste powietrze i klarowne promienie słońca wydobywają każdy piękny detal, zima pachnie „śródziemnomorzem”, ciepłe wieczory mają w sobie coś z wakacyjnej przygody, wszędzie otacza nas wspomnienie odległej przeszłości i wielkich antycznych cywilizacji. Wyruszymy razem do świata wypełnionego skarbami starożytności, w którym rodziły się podwaliny współczesnej Europy. Spotkamy pisarzy, filozofów i odwiedzimy miejsca, które ich otaczały.

Beata i Paweł Pomykalscy mieszkają w Gliwicach. Są parą w życiu i w pracy – zawodowo podróżują, fotografują, piszą i publikują. Współpracują z różnymi wydawnictwami i instytucjami. Angażują się także w rozmaite przedsięwzięcia polegające na promowaniu dziedzictwa kulturowego. Są autorami wielu przewodników w tym bestsellerowego wydawnictwa Muzeum w Gliwicach "Śladami Żydów z Górnego Śląska". Prowadzą podróżniczego bloga "Adventum - konkretnie o podróżach". W 2017 roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich prowadzili cykl „Rozsiani po Europie”.

Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. Paweł Pomykalski